Co potřebujete nechat odplout?

16.10.2022

Voda jakožto základ života je silným symbolem, obvykle plným emocí. Co chcete nebo potřebujete nechat odplout, odplynout, pustit k vodě, propustit, rozpustit, odpustit...? Nebo naopak nechat připlout do svého života? Jaký vliv má na vás být blízko vody nebo ve vodě?

Toto další video z dílny Anita Crkalová a Simona Dosedělová z cyklu SÍLA A KOUZLO METAFOR PŘÍRODY má pro mě osobní přesah a rodinný příběh - o PRAMENECH... vodních, rodových a vorových :)


Z rodinného alba vorařského (plaveckého) rodu Husových z Hladné u Albrechtic nad Vltavou:


Nechte se tedy unášet proudem, třeba pro sebe zrovna dnes pod hladinou objevíte nějakou zásadní odpověď. Abyste z metafory dostali co nejvíc, otevřete si pracovní listy, otázky vás povedou a pomohou vám pojmenovat i to, co na první pohled nemusí být zřejmé.

U tekoucí vody je možné vnímat spoustu odlišných charakteristik, a proto i v metaforické rovině můžeme nacházet spoustu odlišných témat jako osvěžení, radost z pohybu, divokost, nespoutanost, ale taky téma očištění, mít možnost něco nechat plynout, odplynout, propustit, rozplynout, rozpustit nebo být v plynutí (neboli ve flow). 


Pracovní listy k tomuto videu si můžete stáhnout zde: