Jak prožijete adventní čas?

03.12.2023

Koučovací otázka na prosinec: JAK PROŽIJETE ADVENTNÍ ČAS? Všimněte si formulace otázky - není o tom, jak byste rádi prožili předvánoční dobu, ale o tom, jak se ROZHODNETE ji prožít. Ze své koučovací praxe vím, že bývá užitečné si pojmenovat čtyři klíče, které vedou ke změnám. (Napadá mě paralela se zapalováním čtyř svíček na adventním věnci.)  Prvním klíčem je VŠIMNOUT SI / VŠÍMAT SI toho, jak se cítím, jak se chci cítit, co dělám, co chci dělat, jak myslím, jak chci myslet...

Druhým klíčem je pak DOVOLIT SI ... neopakovat již nefunkční, ale jen ze setrvačnosti "běžící" vzorce, postupy a udělat to tentokrát jinak.

Třetím magickým klíčem je ROZHODNOUT SE pro změnu!

A čtvrtým klíčem je UDĚLAT TO! Abychom si udrželi odhodlání, opakujme si, PROČ jsme tuto změnu chtěli udělat, a dejme si kolem sebe "kotvičky", které nám budou  změnu připomínat (obrázky do mobilu, magnetek na lednici, načasovaná připomínka v mobilu, věta nebo symbol v kalendáři, prosto cokoliv :)) A nezapomeňme se pak odměnit za to, že jsme odemkli čtyři zámky!


Můžeme se přiblížit poselství doby Adventu jako času zklidnění, ztišení, rozjímání a příprav a DOVOLIT SI ROZHODNOUT SE letos předvánoční čas strávit tak, jak ho chceme strávit a "nenamotávat se" na to, co vám k tomu našeptávají vaši skřítci v hlavě :), "nenaskakovat" na to, co se na vás valí z reklam a z okolního světa a udržet si svůj záměr: skutečně PROŽÍT, nikoliv PŘEŽÍT předvánoční a vánoční čas.

Krásný čas adventní vám přeji!

Zpět na AKTUANITY.