Jaké vlny si vyberete? 

04.01.2022

KOUČOVACÍ OTÁZKA NA MĚSÍC LEDEN: Právě k Vám připlouvá první "vzkaz v lahvi" nového roku, a v něm se skrývá otázka: JAKÉ VLNY SI VYBERETE / VYBÍRÁTE? Na začátku nového roku se často mluví o novoročních předsevzetích. Přiznám se, že nemám to slovo moc ráda, a také praxe ukazuje nízkou pravděpodobnost plnění tzv. předsevzetí. Začátek roku je také čas tvoření visionboardů = "nástěnek přání".  Ty vnímám a v praxi používám jako vyjádření svých záměrů, hodnot a priorit - nejen na 1 rok a nikoliv jako manifestaci konkrétních přání. To mi dává velký smysl a vidím v praxi výsledky.

Právě "ZAMĚŘENÍ NA ZÁMĚRY"  - kompas v často nepřehledných a měnících se vodách - považuji za základní princip seberozvoje. Plujeme v mnoha vlnách a jaké všechny jsou, to skutečně neovlivníme. Co ovlivnit můžeme, je, na jaké vlny se zaměřujeme, věnujeme jim svou pozornost a plujeme na nich. Nebo na ně opět naskočíme, když se ztratíme v jiných vlnách, např. vlně frustrace, apatie, bezmoci..

A tak mám pro Vás koučovací otázku (nejen) na leden: 

Na jakých vlnách chcete surfovat? Jakou energii si chcete užít? 

Při stanovování záměrů je klíčové se zaměřit na své pocity - JAK SE CHCI CÍTIT? namísto našeho obvyklého uvažování CO CHCI DĚLAT, ČEHO CHCI DOSÁHNOUT?  

(Představuji si, jak se nám podaří místo psaní "to do listů" si zapisovat i "to be listy". A budeme pak možná i více "human being" než "human doing" :)

Já si nejen pro tento nový rok vybírám vlny radosti, tvořivosti, vděčnosti, hojnosti a inspirace!

Co vy? Jak se chcete cítit? Na co zaměříte svou pozornost?

Příjemné plynutí a vnímání energie "flow"!