SÍLA EMOCÍ jako pátá síla z 9 sil DEVĚTSILU 

06.10.2023

Po SÍLE MYSLI navazujeme výzvou posilující pátou sílu DEVĚTSILU, a tou je SÍLA EMOCÍ. Všimli jste si, jaký máte tělesný postoj, kdy prožíváte radost? Jak odlišný je, když cítíte smutek nebo vztek? Vyzkoušeli jste někdy, jak změna (fyzického) postoje vede ke změně nálady?

Z vědeckých studií víme, že emoce mají svůj biochemický základ a proto mají vliv na náš imunitní systém (C. B. Pertová). Například radost a s ní spojený smích snižuje koncentraci stresových hormonů. Naopak nepojmenované a potlačené emoce způsobují napětí, které se odráží na našem fyzickém zdraví a jsou častou příčinou vzniku různých nemocí.

Můžete mít dojem, že některé emoce jsou dobré a jiné ne. Nenechte se zmást, žádná emoce není ani dobrá, ani špatná. Je to přirozená reakce organismu na podněty. A proto bezpečné prožívání celé škály emocí má velký význam.

V následujících sedmi dnech propojte předchozí sílu, tj. SÍLU MYSLI se SILOU EMOCÍ. Všímejte si, jaké emoce prožíváte při "stopování" svých myšlenek v průběhu dne.

Držíme vám palce a podporujeme vás, abyste se do výzvy pustili a zapojili i své přátele. Každý pátek po dobu dalších 4 týdnů bude pro vás přichystáno pokračování výzvy DEVĚTSILU - prozkoumávání dalších z 9 sil, ze kterých sestává dlouhodobá psychická odolnost. 

Dnes se loučíme s pozdravem "Jste to vy, kdo máte emoce. Emoce nemají vás!"


Více o programu dlouhodobé psychické odolnosti DEVĚTSIL najdete ZDE.

Zpět na AKTUANITY.