SÍLA MYSLI jako čtvrtá síla z 9 sil DEVĚTSILU

29.09.2023

Po SÍLE PŘEDSTAVIVOSTI navazujeme výzvou posilující čtvrtou sílu DEVĚTSILU, a tou je SÍLA MYSLI. Jak často se vám stane, že se ve svých myšlenkách zatouláte? Věděli jste, že takzvané bloudivé myšlenky jsou nejčastější příčinou chronického stresu?

Všimli jste si, že kvalita myšlenek je závislá na vašem fyzickém a psychickém stavu? Umíte rozlišovat, která myšlenka je pro vás podporující a která sabotážní?

Je dokázáno, že kvalita myšlenek má vliv na emoční prožívání, imunitní systém, celkové fyzické a psychické zdraví. Z pohledu behaviorální medicíny, která uznává vztah mezi vzorci našeho myšlení a naším zdravotní stavem, je více než zřejmé, že kvalita našich myšlenek, jejich prospěšnost nebo sabotážní charakter má přímý vliv na zdraví, fyzické a psychické (J.Kabat-Zinn).

Myšlenky jsou totiž konstruktem naší mysli a je tedy užitečné naučit se s nimi vědomě pracovat a tzv. přerámovávat ty, které nás "sabotují".

V následujících sedmi dnech propojte předchozí tři síly, tj. SÍLU TĚLA (dech), SÍLU VŠÍMAVOSTI (5 smyslů) a SÍLU PŘEDSTAVIVOSTI (hladký průběh dne) se SILOU MYSLI.

Navažte na soustředěné dýchání a při představě hladkého průběhu toho, co vás ten den čeká, si všímejte, jaké myšlenky se vám objevují. Staňte se "stopařem své mysli" a všímejte si, které z myšlenek vaši představu podporují a které ji sabotuji. Jednoduše si jich všimněte, nerozvíjejte je a nechte je odejít.

Držíme vám palce a podporujeme vás, abyste se do výzvy pustili a zapojili i své přátele. Každý pátek po dobu dalších 5 týdnů bude pro vás přichystáno pokračování výzvy DEVĚTSILU - prozkoumávání dalších z 9 sil, ze kterých sestává dlouhodobá psychická odolnost.

Dnes se spolu s Hankou Vykoupilovou loučíme s pozdravem "Nevěřte všemu, co vás napadá!"

Originální program dlouhodobé psychické odolnosti DEVĚTSIL - Hana Vykoupilová, Anita Crkalová. Více informací najdete ZDE.

Zpět na AKTUANITY.