SÍLA ROVNOVÁHY jako 7. z 9 sil DEVĚTSILU

20.10.2023

Po SÍLE VZTAHŮ navazujeme výzvou posilující sedmou sílu DEVĚTSILU, a tou je SÍLA ROVNOVÁHY. Přemýšleli jste někdy o tom, co je to vlastně rovno-váha? Napadlo vás, že rovnováha je výsledkem permanentního vyvažování, nikoliv trvalý stav? Všímáte si, kdy jste ve stavu rovnováhy a kdy jste z ní vyvedeni?

Z fyzikálního hlediska je rovnováha stav, kdy na těleso působí síly opačného směru. V přeneseném významu jde o proces, kdy vyvažujeme zdánlivé "protiklady". Příkladem mohou být sportovci a jejich tréninkové plány, které v sobě kombinují - VYVAŽUJÍ - výkon a odpočinek. Jak vypadají vaše plány? Tvoříte si TO-DO LISTY? Napadlo vás v tomto kontextu, že každý TO-DO LIST by měl být vyvážen TO-BE LISTEM :)

Kvalita našeho bytí totiž ovlivňuje kvalitu našeho dělání.

V následujících sedmi dnech podporujte SÍLU ROVNOVÁHY. Ke každému TO DO LISTU si připište také TO BE LIST :) Promyslete si tedy nejen to, co chcete a musíte udělat, ale také to, jak se chcete cítit. A v jakých momentech chcete jenom tak být?

Držíme vám palce a podporujeme vás, abyste se do výzvy pustili a zapojili i své přátele. Každý pátek po dobu dalších 2 týdnů bude pro vás přichystáno pokračování výzvy DEVĚTSILU - prozkoumávání dalších z 9 sil, ze kterých sestává dlouhodobá psychická odolnost.

Dnes se s Hankou Vykoupilovou loučíme s pozdravem "Držte rovnováhu!"

O programu dlouhodobé psychické odolnosti DEVĚTSIL se dozvíte více ZDE.

Zpět na AKTUANITY.