SÍLA TĚLA jako první z 9 sil DEVĚTSILU

09.09.2023

Start DEVĚTSILU jakožto devět sil psychické odolnosti začínáme SILOU TĚLA. Jedním z mnoha způsobů, jak rozvíjet sílu těla, je SOUSTŘEDĚNÉ DÝCHÁNÍ. Věděli jste, že dýchání má přímý vliv na naše držení těla, imunitní systém, mentální naladění, schopnost soustředit se? Tušili jste, že se způsobu dýchání lze vyčíst úzkost, strach, nervozitu, bolest nebo dlouhodobý stres?

A tak vás zveme k praktickému tréninku: Po dobu následujících 7 dnů dvakrát denně (například v 9 a 21 hod) se vědomě soustřeďte na hluboký nádech vedený do břicha a poté hluboký výdech, přičemž výdechová vlna by měla být delší než nádech. Nadechujte například na 5 a vydechujte na 8 dob. Už tři takového nádechy a výdechy přinášejí změnu.

Aby tento způsob dýchání přinesl významný efekt, je důležité ho praktikovat pravidelně. Nastavte si například připomínku v chytrém telefonu.

Praktikováním této výzvy trénujete SÍLU TĚLA. Soustředěné dýchání přináší okysličení těla, mozku, zbavení se toxinů, zklidnění - relaxaci a vytvoření pocitu bezpečí, zbavení se stresu, regeneraci a také zastavení se v rámci dne - vytvoření prostoru pro sebe. A dýchání také stimuluje bloudivý nerv (nervus vagus), který je zodpovědný za komunikaci mezi mozkem a vnitřními orgány a posiluje imunitní systém.

Držíme vám palce a podporujeme vás, abyste se do výzvy pustili a zapojili i své přátele. Každý pátek po dobu dalších 8 týdnů bude pro vás přichystáno pokračování výzvy DEVĚTSILU!

Dnes se loučíme s pozdravem "Za vším hledej dech!"

Originální program dlouhodobé psychické odolnosti DEVĚTSIL - Hana Vykoupilová, Anita Crkalová. Více informací najdete ZDE.

Zpět na AKTUANITY.