SÍLA VZTAHŮ jako 6. síla z 9 sil DEVĚTSILU

13.10.2023

Po SÍLE EMOCÍ navazujeme výzvou posilující šestou sílu DEVĚTSILU, a tou je SÍLA VZTAHŮNapadlo vás, že vztahy mezi lidmi si můžeme představit jako tapiserii, utkanou ze vzájemné podpory, vlivu, inspirace? Každé vlákno v ní má svůj význam. Zamýšleli jste se někdy nad tím, z jakých vláken je utkávána ta vaše "tapiserie"?

Bez ohledu na to, zda si to uvědomujeme nebo ne, ovlivňujeme své okolí. Podobně jako oblázek, který když hodíme do vody, vytváří soustředné kruhy, stejně tak šíříme my malé či větší "vlnky". Metaforu "čeření" používá ve své literatuře Irving D. Yalom, představitel existenciální psychoterapie.

Mezilidské vztahy a jejich kvalita mají prokazatelný vliv na naši resilienci neboli odolnost. A proto v následujících sedmi dnech propojte předchozí sílu, tj. SÍLU EMOCÍ se SILOU VZTAHŮ. Všímejte si, které vztahy ve vás vyvolávají příjemnou emoci a které nepříjemnou. A představte si jako "vlnky na hladině" vzájemné vlivy. 

Zamyslete se také nad otázkou, čím vás právě dnes někdo inspiroval / ovlivnil? Čím vy jste někoho inspirovali / ovlivnili?

Držíme vám palce a podporujeme vás, abyste se do výzvy pustili a zapojili i své přátele. Každý pátek po dobu dalších 3 týdnů bude pro vás přichystáno pokračování výzvy DEVĚTSILU - prozkoumávání dalších z 9 sil, ze kterých sestává dlouhodobá psychická odolnost. 

Dnes se s Hankou Vykoupilovou loučíme s pozdravem "Surfujte na vlnách inspirace a invence!"

Více o programu dlouhodobé psychické odolnosti DEVĚTSIL najdete ZDE.

Zpět na AKTUANITY.